Sídlo

Císařova 394/27
691 72 Klobouky u Brna
Česko

Kontaktní adresa

Diakonie ČCE - středisko BETLÉM
Císařova 394/27
691 72 Klobouky u Brna
Česko

18510949
Statutární zástupce
Petr Hejl, DiS.
Kontaktní osoba
Bc. Zuzana Šrahůlková
Telefon
739 244 837
Druh poskytované sociální služby
Odlehčovací služby
Forma poskytované sociální služby
Pobytová
Převažující věková kategorie klientů
od 18 do 90 let
Cílová skupina
  • osoby s tělesným postižením
  • osoby se zdravotním postižením
  • senioři
Bližší specifikace poskytované služby

Pobytové odlehčovací služby jsou poskytovány v Domově Betlém v Kloboukách u Brna. Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pod číslem 6513256.

Místo působení: Jihomoravský kraj.

Pomocí pobytových odlehčovacích služeb umožňujeme osobám se zdravotním postižením a seniorům krátkodobě změnit prostředí a současně jim zajistit potřebnou péči, aby si pečující osoby mohly odpočinout. 

Služba je určena pro dospělé osoby s tělesným postižením nebo jiným zdravotním postižením a pro seniory. Služba je vhodná pro osoby pohybující se na invalidním vozíku.

Za jeden kalendářní rok odlehčovací službu využije 25 uživatelů.

Hosté odlehčovací služby jsou zpravidla ubytováni na dvoulůžkovém pokoji, který sdílí s někým z trvalých obyvatel Domova Betlém. Máme jedno lůžko pro ženu a jedno lůžko pro muže. Hosté také mohou odebírat celodenní stravu dle předem zveřejněného jídelního lístku. Pobyty poskytujeme zpravidla v délce 1 – 3 týdnů dle předem dohodnutého termínu.

Péči zajišťují kvalifikovaní pečovatelé. Přes den pečuje jeden pracovník zpravidla o tři obyvatele, potřebnou péči během noci zajišťují dva pracovníci pro celý domov. Betlém nabízí hostům odlehčovací služby nejen potřebnou péči, ale i nabídku společných kulturních a duchovních aktivit. Nabízíme také individuální masáže a ergoterapii, popř. návštěvu Sociálně terapeutického centra Radost v Brumovicích. 

Úhrady za služby:

  • Celodenní strava 120 Kč, z toho snídaně 25 Kč, oběd 65 Kč a večeře 30 Kč 
  • Ubytování:  za jednolůžkový pokoj 165 Kč, za dvoulůžkový pokoj 155 Kč za den
  • Za služby sociální péče: 130 Kč za hodinu péče. Rozsah péče se  stanovuje při jednání se zájemcem podle jeho reálné potřeby.

V případě zájmu o naši službu nás kontaktujte. 

Formulář pro rychlý kontakt

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat zprávu přímo poskytovateli služeb bez nutnosti otevírat e-mailový klient v počítači.
Využití osobních údajů
Zpracování se řídí podle směrnice.